YORUMLAR (16)

 
 • @hakangunes1475

  haram mı helalmı söyliyemiyosunuz

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @ozcanbaskurt1870

  Malesef parayı altın bazında ve mülk nispetinde basmadıklarından tefecilere gün doğmuş. Zaten eski uygarlıklar da para altındı. Şimdi düzeltilmezse hak geçer , devlet yetkilileri Altın bazında ülkenin milli değerleri kadar bankonot basıp faizsiz halkına sunmalı. İslam ekonomisi çok güzel yeterki araştırın ve helal bir yol arayın.Zaman zaman ben ikaz ediyorum ama malesef bizim ülkemizde herkese kulak vermiyorlar.

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @sezerylan885

  Yaw siz ne geveleyip duruyor, sistemi neden anlatıp gerçeği söylemiyorsunuz be kardeşim. Senin anlattığınla FAİZ HARAM demenin ne alakası var. Zatten mesleğine bakınca farklı şeyler duymayı beklmeekte yanlış oluyor. FAİZ HARAMDIR NOKTA.

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @ahmettalihli7789

  Kâr payı siyasal İslamcıların faize giydirdiği yeni elbisedir.

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @samet752

  Katlım bank :)

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @ramazangursoy8999

  Kardeşim gerçekten anlamıyorum kar payı diyorlar nedense hiç kar zarar bir arada gitmiyor para koyan hep kazanıyor sanki para koydukları bankalar bu parayla arpa buğday keçi koyun mu alıp satıyor lar kimse kimseyi kandırmasın banka zaten bir kafir icatı milletin koyduğu parayı birileri ne faiz veya faiz adı altında veriliyor bu Yahudilerin faiz lobisinin oyunları Yahudilerin derdi insanların cebindeki parayı almanın derdinde vede bunu başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar allah ipine sarılan ne darda kalır nede bunda allah kimseyi bu bankaların eline düşürmesin

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @Abdullah-yc7ke

  Yeter milletin akliyla alay etmeyin. Sizden borc ainca kazancima ortaksiniz. Zarar edince ortak degilsiniz nasil kar payi oluyor

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @fsmhn7071

  Faizin her türlüsü haramdır.

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @seferiican

  Kar payı faiz ile aynıdır. Paradan para kazanma garantisi veriyor. Bir işletme ya da projenin kaybetme riski de vardır. Kar payında ise 100 TL verdiniz. Üzgünüz iş tutmadı zarar ettik paranız 98 TL ye düştü deniyor mu hayır. Ticaretteki gibi risk yoksa faiz barındırıyor demektir. Ayrıca diyelim ki %2 ile %5 arasında karlılık garantisi verdi. Ben nereden bileceğim parayı alıp götürüp başka bir bankada aynı süre vadeli faiz mevduatından %10 üzerinden getiri elde etmeyeceğini.

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
 • @metinonurguney2992

  Ikiside aynıdır. Ilahiyatcilar faiz için emek sarfetmeden paradan para kazanıldığı için haram diyorlar. Kârp payı paranızı bir kuruma veriyorsunuz .O paradan kara ortak oluyorsunuz. Ama hiç zarara ortak olan yok. Kandırmaca. Bu cağda bankalar hayatın gerçeği kredi kartı çoğumuz kullanıyor. Ne yapacaz yani . Insafsiz tefecilerin elinemi düşelim. Kendimizi kandırmayalım. Borsada aynı parayı borsaya yatır para kazan. Faiz ve kar payı aynıdır. Şu an türkiye yüksek faizle borç alan bir ülke. Uzatmayalim kelime oyunlarına gerek yok ıkiside aynı.

  Beğenmedim(0) Cevapla Şikayet Et
DAHA FAZLA GÖSTER

Diğer Videolar